top of page

1. Jaké jsou základní informace o Kostarice?

1. FAQ_CR

Kostarika je malý stát ve Střední Americe. Přes 25 % rozlohy tvoří chráněná přírodní území. Je to nejvyspělejší stát Střední Ameriky, má demokratickou vládu a nemá sestavenou armádu. Měna se nazývá colón a 1 000 colonů odpovídá cca 2 USD.

Peníze v Kostarice
2. FAQ_CR

2. Jaké očkování potřebuji, když chci navštívit Kostariku?

Do Kostariky není žádné povinné očkování, hlavní doporučované očkování je na žloutenku A+B a břišní tyfus. Především pokud se chystáte do odlehlých částí a budete se stravovat místní kuchyní.

3. Jak se do Kostariky dostanu?

3. FAQ_CR

Do Kostariky se z Evropy létá většinou s přestupem v USA. V takovém případě je nutné mít platné povolení ESTA. Německo nabízí i přímé lety, např. z Frankfurtu nad Mohanem se společností Lufthansa. Dobrá cena letenky je okolo 12 000 Kč, průměrné se dají pořídit za 16 000 Kč.

4. FAQ_CR

4. Je Kostarika bezpečná?

Kostarika je nejbezpečnější zemí ze Střední Ameriky. Životní úroveň je tu poměrně vysoká a lidé jsou přátelští. Je doporučeno se po setmění vyhýbat opuštěným ulicím a zbytečně na sebe neupozorňovat drahými věcmi.

5. FAQ_CR

5. Na jak dlouho mám jet do Kostariky, abych ji dobře poznal?

Vzhledem k velkému množství přírodního bohatství v Kostarice je dobré navštívit pacifický i karibský břeh, aby si člověk udělal celistvý obrázek. Do Kostariky bychom doporučili jet minimálně na 14 dní.

6. Jaké jsou v Kostarice zajímavosti?

6.FAQ_CR

Největším zážitkem jsou exotická zvířata volně se pohybující po stromech podél silnice nebo na plážích. Kostarika má jedinečnou faunu a flóru, která je k vidění jen v této oblasti. V hustých pralesích lze zažít jedinečná dobrodružství jako např. canopy tour nebo sjezd divoké řeky.

7. FAQ_CR

7. Kolik stojí zájezd do Kostariky?

Zájezd do Kostariky s průvodcem na 14 dní se pohybuje mezi 70 000 - 80 000 Kč. Pokud se vypravíte sami, náklady mohou spadnout na polovinu i méně.

8. FAQ_CR

8. V jakém období je nejlepší odjet do Kostariky?

Za hlavní sezónu se považuje období sucha, které je od prosince do dubna. Je velká šance, že v tomhle období nebude pršet. Také záleží na tom, v jaké části Kostariky se budete nacházet. Ve vyšší nadmořské výšce dochází k častějším srážkám i během období sucha.

Kostarika pláž
9. FAQ_CR

9. Jaké jsou v Kostarice ceny?

V Kostarice se připravte na ceny podobné americkým, něco je i dražší. Stravování se nejvíce vyplatí v místních barech, tzv. "sodas", kde vyjde polední menu na 120 - 150 Kč. Dobré je si ověřit, zda voda, v místě kde jste, je pitná. Balená voda 1,5 l stojí kolem 45 Kč.

10. FAQ_CR

10. Jaká jsou typická jídla pro Kostariku?

Pro Kostariku jsou typické pokrmy z rýže. K snídani se podává gallo pinto (rýže s fazolemi) a k obědu casado (obložený talíř s rýží, masem nebo rybou, smaženým banánem, zeleninou a fazolemi).

pokrm Kostarika.png

Chystáte se do Kostariky? Napište nám, co vás zajímá!

bottom of page