top of page

Fuerteventura: Itinerář na sedm dní 

Aktualizováno: 26. 11. 2020


Oblíbené letovisko na Fuerteventuře - Morro Jable
Oblíbené letovisko na Fuerteventuře - Morro Jable

Fuerteventura je nejdelší ostrov na Kanárech s největším počtem pláží. Má jich přes 80. Patří k letoviskům, kde nebudete mít o plážový servis nouzi. Na své si tu přijdou nadšení surfaři, ale i všichni dobrodruzi, protože na Fuerteventuře nejsou zdaleka jen pláže.

Přílet:

Z letiště do hlavního města Puerto del Rosario: Hlavní město je od letiště vzdáleno pouze 6 km a dostanete se do něj autem po silnici FV-2 do 10 min.

Z letiště do Corraleja: Z letiště se do letoviska Corralejo po dálnici dostanete za 40 min. autem.

Z letiště do Caleta de Fuste: Z letiště se do letoviska Caleta de Fuste dostanete za 10 min. autem. Vydejte se jižním směr po dálnici LZ-2.

Z letiště do Costa Calma (popř. Morro Jable): Z letiště do jižních letovisek cesta trvá přes hodinu. Vydejte se na jih po dálnici LZ-2.

Autobusová doprava: Na Fuerteventuře zajišťuje meziměstskou dopravu společnost Tiadhe. Na turisty je zaměřená slevová kartička Btf, na kterou lze čerpat slevu na jízdném 5 %.


1.den: Corralejo a sopka Calderon Hondo

Letovisko Corralejo: Oblíbené turistické městečko nacházející na severu Fuerteventury. Zajišťuje kvalitní zázemí pro každého návštěvníka. Je tu přístav, který spojuje ostrov s Lanzarote a ostrůvkem Lobos.

Přírodní rezervace Corralejo: Rozlehlé místo na severu, které bylo vyhlášeno za přírodní rezervaci. Jedná se o rozsáhlý komplex písečných dun sousedící se stejnojmenným městečkem.

Pláž Popcorn: Tato pláž je unikátní na Fuerteventuře. Jsou na ní kousíčky korálů, které vypadají jako popcorn. Nachází se cca 5 km od Corraleja.

Výstup na sopku Calderon Hondo: Sopka je 273 metrů vysoká a nejkratší cesta na ni vede z města Lajares, které je vzdáleno 12 km od Corraleja.
2.den: Cuevas de Ajuy a přírodní bazény aguas verdes

Cuevas de Ajuy: Nachází se na západním pobřeží u malého městečka Ajuy, které bylo dříve důležitým rybářským centrem, ale i dnes se tu rybaří. Můžete si tak vychutnat rybí speciality v jedné z místních restaurací. Cesta začíná na velké pláži s černým pískem. Je tu i možnost parkování. Plavání tu ale není doporučeno kvůli nebezpečným útesům, zvláště pokud je moře rozbouřené. K hlavní jeskyni vede bezpečná, jištěná cesta.

Z vápence z těchto útesů se dříve dělalo velice čisté vápno, které bylo vyváženo na všechny ostrovy.

Přírodní bazény aguas verdes: Tyto laguny se rozprostírají poblíž města Betancuria také na západním pobřeží. Pro místní jsou symbolem odpočinku a nedělního pikniku.3.den: Výlet na ostrov Lobos

Ostrůvek Lobos: Pár set metrů od Corraleja se nachází malinkatý ostrůvek Lobos, kam lze zamířit na odpolední procházku nebo válečku u moře. Dopraví Vás sem člunem.

Celý ostrůvek lze obejít dokola. Během cesty můžete odbočit na horu Montaña de la Cadera, z které je krásný výhled na okolní ostrovy, nebo navštívit maják El Faro de Martiño. Příjemnou zastávkou je pláž Playa de la Concha kousek od přístavu El Puertito.
4.den: městečko Morro Jable, pláž Butihondo, záchranná stanice mořských želv

Morro Jable: Je nejvýraznější letovisko na jihu ostrova. Podél hlavní promenády vede dlouhá písčitá pláž Matorral. Nachází se zde veškeré zázemí pro odpočinkovou dovolenou. Z Morro Jable lze udělat výlet na jednu z nejkrásnějších pláží na Fuerteventuře, pláž Cofete. Je vzdálená necelých 11 km, proto je dobré vyrazit brzy ráno nebo jednu cestu absolvovat autobusem (číslo 111).

pláž Butihondo: Nedaleko letoviska Morro Jable se nachází tato pláž s krásnou čistou vodou. Není tak vytížená, takže si tu člověk užije odpočinek v soukromí.

Záchranná stanice mořských želv: Nachází se v jižní části Morro Jable u přístavu. Jedná se o centrum pro záchranu zraněných želv, které byly nalezeny na moři nebo uvízli na pobřeží. Po zotavení se vrací zpátky na moře.
5.den: Betancuria - výhled, přírodní park, sochy antických králů, kozí farma

Betancuria: Nachází se nedaleko Pájary. Původně se jednalo o hlavní město Fuerteventury díky své strategické poloze a využití pro zemědělství. Později se ale podmínky pro zemědělství změnily a nyní žije z turistického ruchu. Nejznámější památka je kostel Santa María Betancuria na náměstí, který byl postaven jako první kostel na ostrově.

Při cestě do Betancurie nemůžete minout vyhlídku Guise a Ayose. Jsou na ní postavené bronzové sochy bývalých králů Fuerteventury, kteří prohráli svůj boj o ostrov s Normany. Hned vedle této vyhlídky je i další výhled Morro Velosa, kde se můžete podívat na maketu ostrova, na dřevěném balkoně si vychutnat pohled na duny v Corraleju a odpočinout si v kavárně.

Další oblíbená zastávka je farma Finca Pepe. Můžete tu strávit příjemné odpoledne prohlídkou celého hospodářství a ochutnávkou sýrů.
6.den: Odpočinek na pláži - tipy na pláže na Fuerteventuře

Na Fuerteventuře jsou k vidění opravdu krásné pláže. Od těch s veškerým zázemím až po ty, které jsou součástí panenské přírody a nikdy nejsou přeplněné.

Playa de Cofete: Nikde nekončící pláž (má 14 km) na jihu Fuerteventury, nutnost navštívit při výletu do přírodního parku Jandía. Kvůli prašným cestám je v parku doporučeno mít auto 4x4, ale při opatrné jízdě není nutností.

Playa de Sotavento: Tato pláž Fuerteventury je také součástí parku Jandía. Sama o sobě měří 3 km, společně s dalšími čtyřmi plážemi tvoří plážový komplex dlouhý 9 km.

Playa de el Castillo: Nachází se v zátoce u oblíbeného letoviska Caleta de Fuste. Menší pláž s minimem vln, takže je vhodná pro rodiny s dětmi.

Playa de la Escalera: Liduprázdná pláž, kterou je dobré navštívit při odlivu. Nachází se 5 km od městečka El Cotillo a vedou k ní strmé schody. Je třeba být opatrný. Zatím toto místo není moc navštěvované.7.den: Tipy na zážitky - vodní park Acua, Oasis Park Fuerteventura

Vodní park Acua: Zábavní vodní park v městečku Corralejo. V tomto parku si užije zábavu celá rodina. Je tu 15 různých vodních atrakcí a je na každém, zda si vybere atrakci plnou adrenalinu nebo pomalu popluje v umělé řece.

Oasis Park Fuerteventura: Zoologický a botanický park s největší rozlohou na Kanárských ostrovech. Během dne se tu pořádá několik interaktivních vystoupení se zvířaty, např. lachtany, papoušky nebo loveckými ptáky. https://oasiswildlifefuerteventura.com/

Mohlo by se hodit:
bottom of page