top of page

Gran Canaria: Itinerář na sedm dní 

Aktualizováno: 21. 11. 2020


Gran Canaria je druhým nejnavštěvovanějším ostrovem Kanárských ostrovů a třetím největším co se týká rozlohy. Společně s Tenerife je to nejrozmanitější ostrov ze všech obydlených Kanárských ostrovů.

Přílet:

Z letiště na jih ostrova: Do nejvyhledávanější oblasti Gran Canarie se vydejte po silnici GC-1 a do všech turistických letovisek se dostanete do 40 min.

Z letiště do hlavního města Las Palmas: Z letiště se do hlavního města dostanete po silnici GC-1 severním směrem za půl hodiny.

Autobusová doprava: Na Gran Canarii zajišťuje meziměstskou dopravu společnost Global. Celkem snadno se dá díky ní dostat do většiny atraktivních míst na Gran Canarii. Pro turisty je vhodná slevová kartička TransGC, na kterou lze čerpat slevu na jízdném 20-40 % podle částky, kterou si dobijete.


1.den: Las Palmas, pláž Las Canteras, poloostrov La Isleta

Hlavní město Las Palmas: Toto přímořské město se tři sta osmdesáti tisíci obyvateli má vše, co lze od příjemné lokality na dovolené očekávat. Jeho střed je opředen historií, především v části Vegueta, kde je nejstarší katedrála na ostrovech. K odpočinku tu vybízí několik příjemných parků, např. Santa Catalina nebo dvě pláže - Las Canteras a menší Las Alcaravaneras.

Pláž Las Canteras: Tato pláž je jedna z nejvyhledávanějších na ostrově. Abyste ji přešli celou, musíte urazit tři kilometry. Během této vzdálenosti uvidíte, jak se okouzlující část se žlutým pískem mění na část určenou pro surfové nadšence, kteří se tu zdokonalují ve svém dosavadním umění.

Poloostrov La Isleta: Z pláže Las Canteras se vydejte severním směrem po pobřeží na poloostrov Isleta, kde vás po zdolání 100 metrového převýšení u městečka Coloradas čeká nezapomenutelný výhled na hlavní město.2.den: Město Teror, symbol Roque Nublo, duny v Maspalomas

Město Teror: Nachází se v severní části ostrova a je to jedno z nejdéle obydlených městeček na ostrovech. Je malebné díky historickým budovám a produkty, které se tu tradičně vyrábí - od košíkářského umění po sladkosti. Každou neděli je možnost ochutnat místní speciality na farmářském trhu.

Roque Nublo: Jedná se o skalní útvar na Gran Canarii tyčící se v nadmořské výšce 1 813 metrů. Obyvatelé ostrova řadí mezi posvátná místa na ostrově. K úpatí vede od silnice GC-600 stezka dlouhá 1,5 km. Z Roque Nublo už to není daleko na nejvyšší horu Gran Canaria, Pico de las Nieves s nadmořskou výškou 1 956 metrů, kam lze dojet autem nebo jít po šestikilometrové stezce.

Duny v Maspalomas: Tato přírodní rezervace se vyskytuje na úplném jihu Gran Canarie. Jedná se o komplex s písečnými dunami, lagunou a palmami.
3.den: Severní část ostrova - Gáldar, Agaete, Cruz de Tejeda

Silnice GC-200 je jednou z nejnáročnějších silnic na řízení na Gran Canarii. Výhledy a zážitek ale stojí za to. V případě deštivého počasí bývá zavřená kvůli obavě z padajících kamenů.

Gáldar: Leží 25 km od Las Palmas a už při příjezdu zaujme horou, která je vysoká 433 metrů a tvarem připomíná El Teide. V městečku lze navštívit muzeum s jeskyní, která v sobě ukrývá mnohačetné starověké kresby nebo dračí strom vysazený v roce 1718. Za návštěvu také stojí Pláž Sardina na severním cípu ostrova.

Agaete: U města Agaete se nachází naleziště předmětů po původních obyvatelích. Dále jsou tu poklidné přírodní bazény a přístav, ve kterém si lze vychutnat mořské speciality přímo vytažené z oceánu.

Cruz de Tejeda: Je nejvýše položeným průsmykem na ostrově a geografickým středem Gran Canarie. Z okolních vyhlídek je úchvatný pohled do údolí.4.den: Kráter Bandama, jeskyně v Agüimes, jih ostrova - Puerto Rico, Puerto de Mogán

Kráter Bandama: Vrchol kráteru se nachází ve výšce 569 metrů nad mořem a lze se sem dostat autem. Odtud je vidět na dno kráteru, kam lze dojít i pěšky. Dále je tu výhled na město Las Palmas, které je vzdáleno 20 km.

Jeskyně v Agüimes: V blízkosti města Agüimes se nachází údolí Barranco de Guayadeque. Zde je možné navštívit pozůstatky obydlených jeskyní (Cuevas de la Audiencia, blízko města Temisas) nebo si vychutnat oběd v některé z restaurací vybudovaných v jeskyni.

Puerto Rico: Letovisko je známé díky krásné pláži Amadores a velmi teplému klimatu po celý rok.

Puerto de Mogán: Kousek od přístavu Puerto Rico leží další oblíbené letovisko Mogán. Ten je známý svými malebnými uličkami a několika mosty vedoucími přes kanál. Nazývá se také "malé Benátky".5.den: Arucas

Arucas je historické město v severní části ostrova vzdálené jen 12 km od Las Palmas.

Kostel sv. Jana Křtitele: Byl dostavena v roce 1917 z černomodrého čediče.

Muzeum rumu: Prohlídka (cena 4,20 EUR) zahrnuje ochutnávku místních rumů různých barev a příchutí.

Do Arucasu z Las Palmas směřují autobusové linky 205, 206 a 210.​6.den: Odpočinek na pláži - tipy na přírodní pláže na jihu Gran Canarie

Pokud se nacházíte v rušném resortu a rádi byste se slunili na klidném místě, vyzkoušejte následující pláže, které nebývají přeplněné.

Pláž Aguadulce: Zapadlá a romantická pláž kousek nad letištěm. Třpytí se na ní světlý písek a jsou tu výborné podmínky pro šnorchlování.

Pláž Pasito Blanco: Krásná bílá pláž u stejnojmenného přístavního městečka. Návštěvu lze spojit s procházkou z turistické části Melorenas.

Pláž Montaña de Arena: Přírodní pláž na jihu turisty neprozkoumaná, místními ale oblíbená. Vhodná pro uspořádání pikniku, jen buďte opatrní při přílivu, aby vám proud nevzal věci.7.den: Tipy na zážitky - krokodýlí park, výlet za delfíny a velrybami, aquapark a zoo

Krokodýlí park: Tato zoo není jen krokodýlím parkem, ale jsou tu k vidění i tygři, papoušci, mývalové, plazi nebo opice. Dohromady ji tvoří přes 500 zvířat a je největší krokodýlí sbírkou v Evropě.

Delfíni a velryby: Gran Canaria je ideální místo, kde je možné na širém oceánu z lodi pozorovat hejna delfínů a velryb. Bývá to jeden z nejunikátnějších zážitků na ostrovech.

Aqualand Maspalomas a Palmitos park : Gran Canaria může také nabídnout atrakce, ve kterých strávíte den plný zábavy a vodního dobrodružství. Aqualand nabízí přes 40 vodních atrakcí a vyžití tu najdou děti i dospělí. Palmitos park je botanická a zoologická zahrada a stojí za návštěvu díky vystoupením se zvířaty, např. delfíny nebo dravými ptáky.


Mohlo by se hodit:


bottom of page