top of page

Jak vyhledat levné letenky na Kanárské ostrovy

Aktualizováno: 26. 11. 2020


První věc, kterou každý řeší, pokud se rozhodne odletět na dovolenou, jsou letenky. Letenky na Kanárské ostrovy můžete sehnat za pár stovek, ale taky za několik tisíc. Vše se odvíjí od termínu, ale hlavně, pokud jste ochotni odletět z jiného než českého letiště, můžete ušetřit až 80 % ceny.


1. Vyhledávač azair.com

Tento vyhledávač je velmi praktický, pokud se chcete dozvědět o všech letenkách, které nabízí nízkonákladové společnosti. Stránku si můžete přepnout do češtiny a vyhledávat s veškerým pohodlím. Dále si navolíte letiště, ze kterých můžete odlétat a kolik chcete mít maximálně přestupů.


Nastavení parametrů vyhledávače azair.com

 • Jazyk - Pro vyhledávání letenek v češtině si nastavte jazyk v pravém horním rohu.

 • Odkud, kam - Zde se nastavují letiště, ze kterých můžete odlétat. Volba může být pouze konkrétní letiště nebo můžete zadat celé oblasti, např. Německo, Polsko, jižní Itálie, atd.

 • Datum - Zadejte v jakém časovém horizontu můžete odletět a na kolik dní. Letenky se dají vyhledávat až na jeden rok dopředu.

 • Pokročilé parametry - Podrobné nastavení dnů, v kterých můžete odletět a přiletět, nebo zda chcete odlétat a přilétat na stejné letiště. Přednastavena je volba pro všechny dny s návratem na stejné letiště, ze kterého se odlétalo.

 • Cestující - Zadejte počet dospělých a dětí, kteří budou cestovat.

 • Max. počet přestupů - Můžete zadat od jednoho do tří přestupů nebo vybírat pouze přímé lety.

 • Měna - Je možné, že budete mít přednastavenou měnu na euro a ne českou korunu. V tomto případě, lze měnu změnit nad tlačítkem hledat.

Takto se dají vyhledat hlavně přímé levné letenky z Německa, z Prahy s jedním přestupem nebo lety z Vídně.

Co může být nevýhodou u tohoto vyhledávače je, že ne vždy po kliknutí na tlačítko Koupit let, je let opravdu k dispozici. Proto je dobré se obrnit trpělivostí při hledání. Těch několik ušetřených tisíc za to ale rozhodně stojí.


Výsledky vyhledávání na azair.com
Výsledky vyhledávání na azair.com

Po stisku tlačítka Koupit let budete přesměrováni přímo na web leteckých společností, kde si cenu zkontrolujte. Pokud je původně letenka v eurech, vyhledávač azair.com používá pro přepočet kurz ČNB, takže cena letenky je reálně o něco dražší.

 

Nemůžete najít tu správnou letenku? Napište nám do komentářů a uvidíme, co vymyslíme! 🛫

 

2. Nízkonákladové společnosti létající na Kanárské ostrovy

Nejvíce levných letenek na Kanárské ostrovy nabízí společnost Ryanair a to hlavně z Německa. Ve vyhledávači se dá zadat ale i odletové místo Praha, a pak lze najít lety s jedním přestupem.


Další nízkonákladové společnosti, které nabízí levné letenky, jsou Wizzair z Vídně a Easyjet z Prahy s přestupem v Anglii.

Přímé lety z Německa za rozumnou cenu z letišť, která nejsou tak daleko od českých hranic, nabízí společnost Corendon (Norimberk) nebo Tuifly (Mnichov).


3. Cestovní agentura etravel.cz

Etravel.cz je cestovní agentura patřící pod cestovní kancelář Fischer. Nejen, že nabízí zájezdy na Kanáry, ale pokud má člověk štěstí může objevit i levnější přímou letenku z Prahy. Tyto akce se bohužel vyskytují spíše vzácně.

Nabídky od agentury etravel.cz
Nabídky od agentury etravel.cz

4. Letenky od canariatravel.cz

Cestovní kancelář Canaria Travel nabízí letenky na Kanárské ostrovy za jednotnou cenu 8.900 Kč (kromě svátků, to bývají letenky ještě dražší). Jedná se o přímý let a je v něm zahrnuto jedno velké zavazadlo do 23 kg a palubní kufřík do 8 kg.


Letenky od společnosti Canaria Travel
Letenky od společnosti Canaria Travel

5. Letenky přes smartwings.cz

Druhá možnost přímého odletu z České republiky je rezervace letenek u Smartwings. Patří to k nejdražším možnostem, letenky se pohybují mezi 8 500 Kč - 10 000 Kč.


Speciální nabídky od Smartwings
Speciální nabídky od Smartwings

Tipy na závěr

 • Vyražte na Kanáry na podzim nebo v zimě! Je to skvělá destinace pro zahnání podzimních chmurů ze sychravého počasí v České republice. Moře má příjemnou teplotu a teplota vzduchu mnohdy stoupá k 25 °C až 30 °C! O tom, jak vypadá počasí na Kanárech se můžete dočíst v článku Počasí na Kanárech v zimě.

 • Zkontrolujte výběr Vaší letenky! Letenky od nízkonákladových společností jsou většinou bez místenky a většího palubního zavazadla. Společnost Ryanair má typicky v základní ceně jen zavazadlo 40 cm x 20 cm x 25 cm. Do takového batohu se vejde např. notebook.

 • Dejte šanci odletu z Německa nebo Rakouska! Při odletu z okolních letišť můžete letět až o polovinu levněji než z České republiky.

 • Nebojte se přestupu! Výběr letenky z Prahy s přestupem zanechá Vaši peněženku o dost plnější než přímý let. Doba cesty bude kolem 9 až 11 hodin. Na přestup je dobré mít min. dvě hodiny.

 • Sledujte zimní zájezdy na Kanáry! V zimě (hlavně v lednu) klesají ceny zájezdů s all inclusive na 10 000 Kč! Sledujte naši stránku na Facebooku, kde aktuální nabídky zveřejňujeme!

Výběr ubytování


Dejte nám vědět do komentářů, jaké super letenky na Kanárské ostrovy jste ulovili! 🌞

bottom of page