top of page

Jaké je počasí na Kanárských ostrovech v zimě?

Aktualizováno: 26. 11. 2020


Pláž Las Canteras na Gran Canarii poslední den v lednu
Pláž Las Canteras na Gran Canarii poslední den v lednu

Kanárské ostrovy jsou v zimě nejbližší evropskou destinací, kde teploty vystoupají nad 20 °C. Jsou proto ideálním místem, kam utéct před ošklivým evropským počasím. Pokud vám nevadí teplota oceánu okolo 18 °C a nezkazíte si dovolenou, když vám během ní v nejhorším případě sprchne, stojí rozmanitost, kterou Kanáry nabízejí, určitě za zimní návštěvu.


Počasí na Kanárských ostrovech v prosinci

Prosinec je na Kanárech rušným měsícem, protože sem jezdí lidé z Evropy oslavit Vánoce nebo Nový rok. Je výhodnější se ubytovat v jižní části ostrovů, ideálně na Gran Canarii nebo Tenerife. Zajistíte si tak největší pravděpodobnost toho, že vám během dovolené nespadne ani kapka. Na severu jsou přeháňky častější, nepříznivé počasí se dá ale snadno vyřešit půjčením vozu a odcestovat pár desítek kilometrů jižním směrem. V prosinci je průměrná teplota vzduchu i vody 21 °C. Sluníčko nabízí šest hodin slunečního svitu denně.


Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v prosinci (climatestotravel.com)
Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v prosinci (climatestotravel.com)

Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v prosinci

Pozorování meteorologického roje

Od 7. do 17. prosince můžete být svědky hvězdného úkazu, který se nazývá geminid. Největší aktivita hvězd se očekává v noci ze 13. na 14. prosince. Obloha na Kanárských ostrovech patří k nejjasnější v celé Evropě. Jsou zde tři rezervace, které dostaly ocenění Starlight. Jde o přírodní oblasti, v kterých je nařízeno ochraňovat kvalitu noční oblohy a přístup k hvězdnému světlu. Tyto rezervace jsou na Tenerife, Fuerteventuře a La Palmě.

Vánoční koncert v Santa Cruz de Tenerife

Odehrává se 25. prosince pod širým nebem v hlavním městě Tenerife. Koncert je zdarma, ale je třeba si dopředu objednat místenky.

Betlém z písku na pláži Las Canteras v hlavním městě Gran Canaria

Betlém, který každoročně vznikne na pláži Las Canteras je nezapomenutelnou ikonou kanárských Vánoc. Sochy jsou v nadlidské velikosti a můžete se kolem nich během dne procházet.


Počasí na Kanárských ostrovech v lednu


Leden je nejstudenějším měsícem na Kanárských ostrovech. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18 °C, počet srážek je na severu podobný jako v prosinci a vítr dokáže být místy nepříjemný. Jižní část touto změnou tolik netrpí, může se objevit zatažený den, ale převládají příjemné teploty nad 20 °C. Voda v oceánu už je opravdu jen pro otužilé jedince, pohybuje se kolem 19 °C.

Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v lednu (climatestotravel.com)
Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v lednu (climatestotravel.com)

Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v lednu

Průvod Tří králů

Na Kanárských ostrovech přijíždějí Tři králové do větších měst vždy o víkendu kolem 5. ledna. Průvody městem patří k oblíbené tradici, takže v ulicích, kde je ohlášeno, že Kašpar, Melichar a Baltazar projedou, se kumulují houfy nedočkavých dětí, které čekají, co jim králové přinesou. V průvodu se většinou objevují vánočně nazdobené alegorické vozy, velbloudi, kteří vezou dárky a další pomocníci. Velkolepé průvody jsou k vidění v Las Palmas de Gran Canaria i v Santě Cruz de Tenerife.

Novoroční koupačka v moři

První koupání v moři v novém roce patří mezi novoroční tradice na pláži Las Canteras.

Betlémy

Výstavy betlémů v každém větším městě trvají až do Tří králů.


Počasí na Kanárských ostrovech v únoru


Únor nabízí počasí podobné lednovému. V severních částech a ve vyšších polohách je chladněji a několik dní v měsíci může být zataženo a pršet. Přímořská letoviska jsou na tom o dost lépe a není výjimkou, že teploty vyšplhají nad 20 °C. Je třeba ale pamatovat na to, že Kanárské ostrovy nejsou tropická destinace a teploty se mohou měnit mezi přímořskou a horskou částí i o 10 °C. Je proto důležité být vybaven i teplým oblečením.


Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v únoru

Karnevaly

Únor je pro ostrovany symbol veselí, převleků, koncertů a zábavy. Na Kanárských ostrovech se koná jeden z nejoblíbenějších karnevalů v Evropě v Santě Cruz de Tenerife, ale ani ostatní města nezůstávají pozadu co se týká oslav. Svůj karneval pořádá např. Las Palmas, Maspalomas (Gran Canaria), Puerto de la Cruz, Los Cristianos (Tenerife).


Plánujete dovolenou na Kanárských ostrovech v zimě?


Může se hodit:


bottom of page