top of page

Lanzarote: Itinerář na sedm dní 

Aktualizováno: 26. 11. 2020


Oblíbená pláž na Lanzarote - Playa del Papagayo
Oblíbená pláž na Lanzarote - Playa de Papagayo

Lanzarote je unikátní vulkanický ostrov, který svou krajinou uchvátí každého. Sopečný původ ostrova je cítit na každém kroku. Patří mezi UNESCO přírodní rezervace a nesmí se tu stavět rezorty pro masový turismus.

Přílet:

Z letiště do hlavního města Arrecife: Hlavní město je od letiště vzdáleno pouze 8 km a dostanete se do něj autem po silnici LZ-2 za 10 min.

Z letiště do Puerto del Carmen: Z letiště se do letoviska Puerto del Carmen dostanete za 10 min. autem. Odbočte prvním výjezdem z dálnice LZ-2 na silnici LZ-40.

Z letiště do Costa Teguiste: Z letiště se do letoviska Costa Teguiste dostanete za 15 min. autem. Vydejte se směr Arrecife a odbočte z dálnice LZ-3 na silnici LZ-14.

Autobusová doprava: Na Lanzarote zajišťuje meziměstskou dopravu společnost InterCity. Celkem snadno se dá díky ní dostat do většiny atraktivních míst na Lanzarote. Pro turisty je vhodná slevová kartička Bono, na kterou lze čerpat slevu na jízdném 10-50 % podle typu karty, kterou si pořídíte.


1.den: Arrecife

Pláž Reducto: Nejhezčí pláž v hlavním městě. Je tu zázemí pro sportovce i rodiny s dětmi. Vedle ní je postavena nejvyšší budova na Lanzarote, 5* Gran Hotel s výškou 54 metrů.

Hrad San Gabriel: Symbol města, který byl postaven na obranu proti pirátům. Vedou k němu dvě cesty. Na jedné z nich je vybudován zvedací most Puente de las Bolas. Děla míří na širý oceán. V dnešní době je uvnitř pevnosti vybudováno muzeum.

Zátoka Charco de San Ginés: Krásné romantické místo ideální pro večeři při západu slunce. Klidná zátoka, která je poseta lodičkami a čluny připravenými k rybolovu.

Hrad San José: Pevnost, která se stala symbolem umění díky Césaru Manriquemu. Nyní je v ní muzeum umění, hlavně jsou tu k vidění obrazy.

Vrak lodi Telamon: Loď zde uvízla v roce 1981 při přejezdu z Pobřeží slonoviny do Řecka a její ostatky tu zůstaly dodnes.
2.den: Národní park Timanfaya

Národní park Timanfaya: Nachází se v jihozápadní části a patří mezi největší lákadla Lanzarote. Byl vytvořen několika erupcemi mezi lety 1720 až 1736 a poté ještě v roce 1824. Absence vegetace, rozmanitost terénu a členité pobřeží zapůsobí na každého. Kvůli přísné ochraně parku v něm není prakticky možnost turistického výšlapu, prohlídku parku zajišťují organizované autobusy (vstupné 12 EUR). Ty vás provezou po 14 km dlouhé stezce. U restaurace je možnost ochutnávky mas, která jsou grilovaná pouze na horkém vzduchu, který vystupuje z hluboké díry. Také si tu užijete ukázky samovolného vzplanutí sena od teplého vzduchu nebo tryskající gejzíry vody z trubek umístěných pod zemí.

Do parku bohužel nemíří žádný veřejný autobus, je tedy nutnost mít pronajaté auto nebo využít taxi či minibusy. Autobusem se můžete dostat pouze do nejbližšího města Mancha Blanca, z kterého vede pěkná stezka do kráteru Caldera Blanca o délce 11 km.
3.den: Severní část ostrova - Cueva de los Verdes, Mirador del Río

Jeskyně Cueva de los Verdes: Několika kilometrová jeskyně, která vznikla před třemi tisíci lety po erupci sopky Corona. Díky umělci Sató byla různě nasvícena a při prohlídce jsou návštěvníci svědky hry s různými barvami. Uvnitř je také jedinečná akustika, a tak se zde konají koncerty převážně s vážnou hudbou.

Výhled Mirador del Río: Slavná vyhlídka z dílny Césara Manriqueho. Je tu krásný výhled na ostrov La Graciosa. Vstup je 5 EUR. Podobný výhled na La Graciosu je i po cestě do města Haría, např. v městečku Guinate, kde je vyhlídka zdarma.

Dům / muzeum Césara Manriqueho: César Manrique v tomto domě tvořil až do své smrti. Jeho ateliér nebyl poté nijak změněn, a tak na návštěvníka dýchá původní atmosféra. Dům je obklopen zahradou s bazénem a je tu vystavené auto z Manriqueho projektu.

Pláž San Juan: Neturistická pláž, kde si užijete křišťálově čistou vodu takřka sami.
4.den: Sopka Cuervo, Zelená laguna, Los Hervideros, Salinas Janubio

Sopka Cuervo: Před sopkou je parkoviště a tak celá trasa měří jen 5 km. Podél stezky je několik informativních desek, které popisují historii tohoto místa. Je možné navštívit kráter i zevnitř, protože do jeho středu vede stezka.

Charco de los Clicos (Zelená laguna): Toto jezero se nachází uvnitř otevřeného kráteru poblíž města Yaiza. Charakteristickou barvu získalo díky mořským řasám na dně jezera. Je na něj hezký výhled z nedaleké vyhlídky El Golfo.

Útesy Los Hervideros: Kousek od Zelené laguny jižním směrem se nachází impozantní útesy, z kterých je možné pozorovat sílu oceánských vln narážejících do skal a vytvářejících podívanou na rozbouřené moře.

Saliny Janubio: Největší solná pole na Kanárských ostrovech, která si svou tradici udržují už po čtyři generace. Solná pole lze navštívit od pondělí do pátku s průvodcem nebo si tu lze zakoupit slánky s různobarevnou solí. Při západu slunce se barva solných polí odráží v nádržích a člověk je tak svědkem unikátní hry barev.


5.den: Jameos del Agua, Jardín de Cactus, město Teguise, pláž Famara

Jameos del Agua: Jeskyně na severu Lanzarote s vlastním jezírkem, ve kterém žije vzácný krab albín, který má pouhý jeden centimetr. Jeskyni navrhl César Manrique tak, aby se umění nepozorovatelně spojilo s přírodními krásami jeskyně.

Jardín de Cactus: Nachází se zde přes 450 druhů kaktusů a je to poslední dílo Césara Manriqueho. Jako specialitu tu místní bar nabízí kaktusový hamburger.

Město Teguiste: Je to jedno z nejstarších měst na ostrově a do roku 1852 bylo hlavním městem Lanzarote. Nachází se v něm např. muzeum tradičního kanárského pětistrunného nástroje, který se nazývá timple.

Pláž Famara: Jedna z nejlepších pláží pro vodní sporty na ostrově. Je tu stálý vítr a vlny, tak si tu přijdou na své vyznavači surfu nebo kitesurfingu. Při západu slunce je možné se pokochat krásným výhledem na sousední La Graciosu.


6.den: Odpočinek na pláži - tipy na poklidné pláže na Lanzarote

Na jihu Lanzarote se nachází přírodní komplex, chráněný park Los Ajaches, který nabízí možnost turistického vyžití za přítomnosti šesti atraktivních zlatožlutých pláží na Lanzarote. Nachází se u jižního letoviska Playa Blanca a kromě nejznámější pláže Papagayo v sobě ukrývá i dalších pět skvostů. Ty nejlépe dosažitelné jsou uvedeny níže.

Playa de las Mujeres: Krásná pláž na jihu Lanzarote v parku Los Ajaches. Má jemný zlatý písek a je tak široká, že se tu rozhodně mačkat nebudete. Celá pláž je obklopena přírodními útesy, takže moře je tu skoro pořád klidné a vhodné ke koupání pro všechny věkové kategorie.

Playa de Pozo: Kousek od pláže Mujeres se nachází tento poklad se zlatavým pískem, který nadchne svými jeskynními útesy, klidnou vodou a výhledem na sousední Fuerteventuru.

Playa de la Cera: Nachází se těsně vedle nejznámější pláže Papagayo, je ale daleko větší, takže se tu člověk nemačká ani v letních měsících. Nedaleký bar dobře poslouží pro osvěžení při vysokých teplotách.


7.den: Tipy na zážitky - Texas park, Graciosa a nadace Césara Manriqueho

Rancho Texas Lanzarote Park: Zábavní park, ve kterém si přijdou na své příznivci vodních hrátek, milovníci zvířat a vystoupení s nimi.

Výlet na ostrov Graciosa: Graciosa byla v roce 2018 prohlášena za osmý obydlený ostrov Kanárských ostrovů. Jedná se o malinkatý ostrůvek s panenskými plážemi.. Na ostrově nejsou zpevněné cesty, proto zde dopravu zajišťují džípy nebo je možný pronájem kol.

Nadace Césara Manriqueho: Nadace je vytvořena z původního obydlí Césara Manriqueho, který zde po návratu z New Yorku žil. Unikátní možnost nahlédnout do tvorby tohoto slavného Lanzaroťana.


Mohlo by se hodit:bottom of page