top of page

5 pláží na Tenerife, které nesmíte minout​

Aktualizováno: 17. 11. 2020


Tenerife je ideální destinace pro pěší turisty, surfaře, cyklisty ale i vyznavače plážového odpočinku. Na ostrově se nachází několik desítek upravených pláží, my jsme pro Vás vybrali pět favoritů, které byste neměli na své dovolené vynechat.


1. Pláž Las Teresitas, San Andrés

Pláž se zlatavým pískem se nachází na severu Tenerife, 8 km od hlavního města Santa Cruz. Je vhodná pro rodiny s dětmi díky vlnolamům, které zabraňují větším vlnám dostat se ke břehu. Na pláži se nachází dostatečné množství palem, které vytváří ideální podmínky ke čtení nebo odpolednímu odpočinku.

Ve vesničce San Andrés je několik místních restaurací a barů s dostatečnou nabídkou španělských tapas. Pokud zdoláte několik zatáček autem na nedalekou vyhlídku, objeví se před vámi výhled na pláž i na sousední ostrov Gran Canaria.


Pláž Las Teresitas, sever Tenerife
Pláž Las Teresitas, sever Tenerife

2. Pláž La Tejita, El Médano

La Tejita je kilometr dlouhá pláž mezi letovisky El Médano a Los Abrigos. Je na ní vždy dost prostoru pro slunění a koupání. Při větrném počasí tu jsou ideální podmínky pro windsurf. Pokud vás přestane opalovačka bavit, můžete vystoupat na horu Montaña Roja, která s pláží sousedí. Svoje místo si tu najdou i vyznavači nudismu.3. Pláž Camisón, Los Cristianos

El Camisón je klidná pláž se zlatavým pískem v oblíbeném letovisku Los Cristianos. V nabídce tu jsou stylové slunečníky, šlapadla nebo paddleboardy. Je lemovaná promenádou s palmami, pod kterými si můžete odpočinout na udržovaném trávníku. Z obou stran je obklopena vlnolamy, a tak je vhodná především pro rodiny s dětmi.


Pláž El Camisón, Los Cristianos
Pláž El Camisón, Los Cristianos

4. Pláž El Soccoro, Los Realejos

Mezi zástupce pláží s černým pískem, které byste měli na dovolené navštívit, patří pláž El Soccoro blízko městečka Los Realejos. Tato pláž je vhodná pro vodní sporty jako je surf a bodyboarding. Nachází se blízko parku Rambla de Castro, a tak lze návštěvu pláže spojit s procházkou v chráněné krajinné oblasti. Také je nedaleko restaurace Mirador San Pedro s krásným výhledem do okolí.


Pláž El Soccoro, Los Realejos
Pláž El Soccoro, Los Realejos

5. Pláž Jardín, Puerto de la Cruz

Pláž Jardín patří mezi oblíbené městské pláže na Tenerife. Leží u rozsáhlého parku vybudovaného podle Césara Manriqueho, a proto má toto místo opravdu své kouzlo, hlavně při západu slunce. Pláž je členěna na několik sektorů a vy si tak můžete vybrat, jaké místo je pro vás nejvhodnější.


Ať už si oblíbíte pláže se zlatavým pískem na jihu nebo ty, které se zavděčí sportovcům, přejeme, aby Tenerife splnilo Vaši představu o vysněné dovolené.


Vyhledejte si ubytování přesně tam, kam Vás srdce táhne


bottom of page