top of page

Jaké je počasí na Kanárských ostrovech na jaře?

Aktualizováno: 26. 11. 2020


Pohled na Roque Nublo z vesnice Cruz de Tejeda v březnu (Gran Canaria)
Pohled na Roque Nublo z vesnice Cruz de Tejeda v březnu (Gran Canaria)

Jaro je na Kanárských ostrovech ve znamení teplot nad 20 °C, kvetoucí přírody, žhavých slunečních paprsků a návratu plavců do vody. Období, které spousta turistů využívá nejen k ležení na pláži, ale i k vycházkám po dobře značených turistických stezkách a vychutnávání vůně borovicových lesů.


Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

Březen patří mezi oblíbené měsíce pro návštěvu ostrovů, protože na většině míst v Evropě je stále nevyzpytatelné počasí a sluníčko vidíme jen párkrát do měsíce. Na Kanárech panují ale příjemné teploty celoročně a od března se snižují počty srážek ve všech regionech. Nicméně aby jste si nezkazili dovolenou kvůli dešti, stále doporučujeme ubytovat se v jižní části ostrovů, kde jsou srážky minimální.


Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v březnu (climatestotravel.com)
Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v březnu (climatestotravel.com)

Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v březnu


Karnevaly

Na Kanárských ostrovech pokračují karnevaly ve všech větších městech. Jedná se celodenní zábavu v ulicích, kde mají lidé na sobě neuvěřitelné masky a hýří dobrou náladou.

Turistika

Protože v březnu ještě nedosahují teploty 30 °C, jde o ideální dobu pro poznávání ostrovů v pohorkách. Dopřejte si procházku v lese mezi kanárskými borovicemi a pokochejte se výhledy na moře nebo do údolí.

Jarní piknik v borovicovém lese

Během března je ideální čas prožít odpoledne v některém z rekreačních areálů nazývaných zonas recreativas. Na těchto místech bývají k dispozici grily, sociální zařízení a dostatek prostoru pro příjemné posezení s rodinou nebo kamarády.Počasí na Kanárských ostrovech v dubnu

Počasí v dubnu se podobá tomu březnovému. S největší pravděpodobností zažijete teploty nad dvacet stupňů, v horách ale bude třeba kvalitní větrovka, která neprofoukne. Jedná se o méně turistický měsíc na Kanárech. Na konci měsíce se voda v moři začíná oteplovat.


Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v dubnu (climatestotravel.com)
Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v dubnu (climatestotravel.com)

Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v dubnu

Oslava Velikonočních svátků

Velikonoce jsou na Kanárech oblíbené svátky, pro které je typická oslava tradic s místním jídlem a muzikou. V hlavních městech se koná velikonoční procesí během Velkého pátku. V La Laguně na Tenerife se odehrává největší průvod na Kanárských ostrovech. Začíná ve večerních hodinách a nazývá se Průvod ticha (Procesión del Silencio).

Největší šance k vidění velryb

Na jaře bývá velká šance, že při exkurzi za velrybami a delfíny nebudete vědět, kam dřív koukat.

Svátek pastýřů

Pokud se Vám poštěstí být v dubnu na El Hierru, nenechte si ujít tradiční oslavu svátků pastýřů (25.4.).

Počasí na Kanárských ostrovech v květnu

Květen na Kanárech bývá branou do hlavní sezóny, takže si zde lze vychutnat velmi příjemné teploty na pláži, ale zároveň spojit dovolenou s aktivním odpočinkem a vypravit se za dobrodružstvím i do hor.


Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v květnu (climatestotravel.com)
Průměrné teploty na Kanárských ostrovech v květnu (climatestotravel.com)

Co si nenechat ujít na Kanárských ostrovech v květnu

Soutěž Ironman, Lanzarote

Ironman na Lanzarote je soutěž konající se každý rok ke konci května. Setkávají se tu vynikající běžci, cyklisté a plavci, aby změřili síly v jediném závodu.

Kvetoucí hadinec teidský

Jedna z typických rostlin Tenerife je v květnu k vidění v celé své kráse v národním parku Teide. Dorůstá až tří metrů a patří k symbolům parku na jaře i v létě.

Den Kanárských ostrovů

Předposlední den v květnu patří u místních obyvatel k jednomu z nejoblíbenějších dnů v roce. Jedná se o oslavu prvního zasedání autonomního parlamentu na ostrovech. K oslavám patří ukázky místních tradic, lidé vychází v tradičních krojích a hrají na typické nástroje. Další oblíbenou činností bývá ochutnávka místních specialit.Vyrazíte na jaře na Kanárské ostrovy?


Může se hodit:
bottom of page