top of page

Tenerife: Itinerář na sedm dní 


Národní park Teide s nejvyšší sopkou Španělska, Tenerife
Národní park Teide s nejvyšší sopkou Španělska, Tenerife

V itineráři je za výchozí bod pro poznávání ostrova zvoleno letovisko v severní části ostrova Puerto de la Cruz.

Přílet:

Letiště na severu (Aeropuerto Norte): Do města Puerto de la Cruz se dostanete po silnici číslo TF-5, kde zvolte sjezd 35 (Salida 35). Autobusem: Zvolte linku 30 nebo 343 od společnosti TITSA.

Letiště na jihu (Aeropurto Sur): Autem: Dálnicí směr severní letiště (ano, opravdu je rychlejší po dálnici objet ostrov než to vzít klasickými silnicemi po jihu). Autobusem: Přímá linka 343, jede každou hodinu.

TIP: Pokud využijete autobusovou dopravu na Tenerife, vyplatí se si pořídit kartičku ten+. Stojí 2 EURA a nahráváte kredit od 5 do 100 EUR. Vždy musí být dělitelný 5. Karta je platná pro více osob a hned od první jízdy čerpáte 30 % slevu na jízdné. Karta je přenosná, můžete ji tedy využít ve více lidech. Vždy u řidiče nahlaste, kolik lidí na ni jede.


1.den: Přírodní park Anaga, pláž Las Teresitas, hlavní město Santa Cruz de Tenerife

Přírodní park Anaga: Auto nechte na parkovišti Cruz de Carmen. Najdete zde informační centrum a přes silnici příjemnou restauraci. Můžete se vydat na procházku po několika stezkách. Nejoblíbenější je Stezka Sendero de los Sentidos. Je rozdělena do tří částí, z nichž první mohou absolvovat i lidé s omezenou mobilitou. Celkem měří 3,2 km. Objevíte zde pravou tvář tenerifské bujné vegetace.

Pláž Las Teresitas: Patří mezi nejkrásnější pláže s bílým pískem na Tenerife (dovezeným ze Sahary). Nachází se v malém rybářském městečku San Andrés, kde naleznete spoustu místních barů s možností ochutnat kanárské speciality v podobě tapas a místního vína.

Město Santa Cruz de Tenerife: Hlavní město ostrova Tenerife. Příjemné pro procházku podél pobřeží a navštívení známého auditoria s koncertním sálem.2.den: Národní park Teide, město La Orotava

Národní park Teide: Krásný park, který se stal památkou UNESCA. Největším lákadlem je nejvyšší hora Španělska, sopka El Teide, která je vysoká 3 718 m. Lze se na ni dostat lanovkou (27 EUR obousměrná jízdenka) nebo náročným pětihodinovým výstupem z parkoviště okolo hory Montaña Blanca.

POZOR: Na úplný vrchol je nutné mít povolení. Bez povolení se dostanete do výšky 3 555 m.

Město La Orotava: Cestou z národního parku se zastavte v malebném městečku La Orotava. Najdete zde typické domečky (Casa de los Balcones) s balkóny.


3.den: Město Puerto de la Cruz (alternativa Loro Park)

Město Puerto de la Cruz: Poznejte blíže nejstarší turistické letovisko na Tenerife. Navštivte botanickou zahradu, zastavte se na oblíbené pláži Playa Jardin a na náměstí Plaza del Charco si dejte kávu. Pro pohodové odpoledne zvolte komplex Costa Martiánez a užijte si koupání v bazénech s mořskou vodou. Večer si užijte výhled na západ slunce se sklenkou místního vína v ruce.

Alternativa:

Loro Park (Puerto de la Cruz): Jedno z největších lákadel Tenerife. Jedná se o park s více než deseti tisíci exotickými zvířaty, který byl podle uživatelů TripAdvisoru vyhlášen za nejlepší zoo na světě. V parku je připraveno několik vystoupení, na kterých se budete opravdu bavit.


4.den: Město Adeje / Costa Adeje, pláže v Los Cristianos, El Médano (alternativa Siam Park)

Adeje / Costa Adeje: Nachází se v jižní části ostrova a patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska na ostrově. Jedná se o jedno z nejlepších míst pro potápění.

Pláže v Los Cristianos: Nejnavštěvovanější pláže ostrova. Bílý písek, kompletní plážový servis, spoustu vyžití v moři.

El Medáno: Letovisko je známé díky podmínkám pro surf, windsurf a kitesurf. Je tu také výhled na "červenou horu", která je vzdálena 3 km. Můžete na ni i vystoupat a pokochat se okolím.

Alternativa:

Siam Park (Adeje): Vodní park inspirovaný Thajskem. Lze tu strávit příjemný den a vyzkoušet 15 různých atrakcí.


5.den: Útesy Los Gigantes, město Santiago del Teide, údolí Masca

Los Gigantes: Známé útesy, které musí vidět každý, kdo jede na Tenerife. Jsou až 600 metrů vysoké a ze stejnojmenného města je na ně krásný výhled.

Santiago del Teide: Menší městečko v horách, přes které se projíždí do údolí k Masce. Zaujme svou atmosférou, kostelem a místními bary, které jsou kolem hlavní silnice a nabízí kanárské tapas.

Údolí Masca: Masca je malebné městečko v pohoří Teno. Turisté sem vyráží za úchvatnými výhledy a nezapomenutelnou jízdou v serpentinách. Lze tu projít několik stezek. Nejznámější stezka do údolí je momentálně uzavřena.


6.den: Město Icod de los Vinos, přírodní bazény Garachico

Icod de los Vinos: Zastávka ve městě s nejstarším dračím stromem na ostrovech. Jeho stáří je kolem 800 let. Dále vychutnejte atmosféru města na náměstí San Marcos a ochutnejte místní vína. Můžete také navštívit nejdelší jeskyni v Evropě vulkanického původu Cueva del Viento vzdálenou 2 km od Icodu.

Garachico: Malé přístavní městečko. Jsou tu známé přírodní bazény El Caleton, příjemné hospůdky a náměstí.


7.den: Nevšední zážitek

Jeden den si vyhraďte pro nevšední zážitek, který lze na Tenerife zažít. Ať už jde o pozorování delfínů a velryb na širém moři, vyzkoušení paraglidingu nebo navštívení místní malé restaurace zvané guachinche.


Mohlo by se hodit:


bottom of page